27/12/16

Resultados Torneo Ludo

ABSOLUTO E SUB 14

1 DANI POUSADA,      4.5 8.5 14.5 12.5
2 FLORENCIO GONZALEZ,   1500   4 7.5 13.0 13.0
3 PABLO LEIS,      3.5 6.5 12.5 10.5
4 CLAUDIO REBOREDO,      3 10.5 16.5 11.0 S14
5 NOE POUSADA,      3 6.5 12.0 9.0
6 SABELA IGLESIAS,      2.5 6.0 12.0 6.5 S14
7 JAVIER FERNANDEZ,      2 9.0 14.0 3.0 S14
8 DANI POUSADA SR.,      2 8.5 14.0 8.0
9 ROBERTO BLANDON,   1128   2 7.5 12.5 6.0
10 JOSE MANUEL ANDION,      2 6.0 10.0 4.5
11 MANUEL ANDION,      1.5 6.0 11.5 6.0

SUB 12

1 NOA GARCIA-MUÑOZ,      4.5 7.5 13.0 13.5
2 DANIEL GARCIA,      4 8.0 13.0 11.0
3 VERA GARCIA-MUÑOZ,      3.5 9.0 15.5 11.5
4 NICO RIVAS,      3 8.5 14.5 8.0 S8
5 MARCOS RIAL,      2.5 6.5 11.0 9.0 S8
6 ARTURO RIVAS,      2.5 6.0 9.0 5.5 S8
7 MATEO FUEGO,      2 7.5 14.0 6.5
8 IRENE ARMADA,      2 7.5 12.5 6.0
9 PELAYO FUEGO,      1 7.0 13.0 4.0

14/12/16

ACTIVIDADES DE NADAL

Este ano imos ter varias actividades no Nadal.

Pero ademais do noso Torneo Ludo do que xa tedes información na web, aconsellamos participar este fin de semana nos seguintes Torneos:



E moitas mais cousas que iremos engadindo.

13/12/16

IX TORNEO LUDO

O venres 23 de nadal celebraremos o IX TORNEO LUDO

Un ano mais celebramos a edición deste Torneo que terá lugar no Centro Universitario de Riazor (Almirante Lángara, s.n).

Toda a información aparece no cartel que acompaña esta nova.

Hora de inicio: 18,00.

Hora de entrega de premios aproximada: 20,30.

Sistema de xogo: Suízo a 5 roldas.

Ritmo de xogo: 15 minutos a finish.

Categorías: Senior, absoluta, Sub14, Sub12, Sub10 e Sub8.

Premios:

En cada categoría:
1º Clasificado: Trofeo.
2º Clasificado: Trofeo.
3º Clasificado: Trofeo.
Pequeno agasallo a todos os participantes.

Cota: 3 euros.

Advertencia: Os participantes na proba autorizan a publicación dos sus datos persoais nos diferentes medios que a organización considere oportunos para a necesaria difusión do evento (resultados, clasificacións, participantes... etc.) así como a súa presencia nas fotos realizadas cos mesmos propósitos.

A participación leva aparellada a aceptación destas normas.

Inscrición: Mediante formulario web PREME AQUI

Hai un límite de participantes de 50 xogadores


05/12/16

Cita o vindeiro sábado

O sábado 10 de nadal celebrase a quinta edición do Torneo de Xadrez de Nadal.

Tras a primeira edición no Playa Club e as dúas seguintes no MUNCYT nesta ocasión será de novo no Centro Comercial Los Rosales onde xogadores de calquera idade poderán disputar as partidas deste torneo.

Toda a información aparece no cartel que acompaña esta nova.

Anotaros!


02/12/16

Trofeo do Campionato Universitario

O presidente do CIDU, Daniel Codesido, recolleu ontes en Ferrol o trofeo como vencedor do XXVI Torneo Universitario de Xadrez, dentro dos actos dos Premios UDC Deportes.

01/12/16

Resultados do Torneo de Outono

ABSOLUTO E SUB14

1 BRAIS HIDALGO,     4 8.5 14.0 14.0
2 ANTONIO maderuelo,     3.5 5.0 9.0 11.5
3-5 ESTEBAN FIDALGO,     3 6.5 11.5 9.0
 CLAUDIO REBOREDO,     3 6.0 11.0 12.0
 SABELA IGLESIAS,     3 5.5 10.0 10.0
6-7 ADOLFO DE LA PEÑA,     2.5 8.5 13.5 9.0
 MANUEL GARCIA,     2.5 5.5 9.0 9.0
8-12 ALEX BARDANCA,     2 7.5 12.5 9.0
 MARCOS SANTOS,     2 6.0 11.0 6.0
 DANIEL VAYO,     2 5.0 9.5 8.0
 JAVIER SEIJO,     2 5.0 9.0 7.0
 MARIN HERVADA,     2 4.0 7.5 5.0
13-16 ADRIAN MARTINEZ,     1 6.5 10.5 5.0
 DAVID SEIJO,     1 5.0 8.5 4.0
 SERGIO RODRIGUEZ,     1 5.0 8.0 2.0
 PABLO RODRIGUEZ PEREZ,     1 5.0 7.5 3.0
17 NERLI LOPEZ,     0.5 6.0 9.5 2.5
18 ANGELA RODRIGUEZ CHAS,     0 4.5 8.5 0.0


SUB 12

1 IAGO HIDALGO,     4 4.0 8.0 10.0
2 JIA LIN,     3.5 3.5 7.0 8.0
3 VERA GM,     3 2.5 4.5 6.0
4-5 XIAO LOSADA,     2.5 4.5 9.5 6.0
 ANDRES GENTO,     2.5 4.0 9.0 7.0
6-8 NOA GM,     2 6.5 11.5 7.0
 SERGIO LOPEZ,     2 3.0 8.0 5.0
 RODRIGO DOMINGUEZ,     2 2.0 4.5 3.0
9-11 DANIEL GARCIA,     1.5 5.5 10.5 4.0
 DAVID VAZQUEZ,     1.5 4.5 10.0 3.5
 MARTIN BAHAMONDE,     1.5 3.0 5.0 2.5
12-13 NICOLAS VAZQUEZ,     1 5.0 8.5 4.0
 DANIEL MADERUELO,     1 4.0 8.5 4.0
14 JUAN NEIRA,     0 3.5 7.5 0.0

SUB10

1 DIEGO CORBEIRA,     4 4.0 8.0 10.0
2 JAVIER CARRION,     3.5 4.5 9.0 8.5
3 FRANCISCO VENTOSO,     3 5.0 10.0 8.0
4 ALEX VAZQUEZ,     3 4.5 8.5 7.0
5 ALEXANDRO MONTES,     3 3.5 7.5 9.0
6 2JAVIER ZAPATERO,    2.5 5.0 8.5 7.5
7 MARTIN ALONSO,     2.5 4.5 9.0 5.5
8 DANIEL OTERO,    2.5 4.5 7.5 7.5
9 XOAN BARREIROS,     2 4.5 8.0 5.0
10 MANUEL PIÑEIRA,     2 4.0 8.5 5.0
11 ODCAR GALIÑANES,    2 3.5 7.5 4.0
12 1ALBA FREIRE,     2 2.0 5.5 4.0
13 MARTIN SEISDEDOS,    1 6.0 11.0 4.0
14 SAMUEL LIPEZ,    1 4.5 8.5 2.0
15 ADELA BAHAMONDE,     1 4.0 7.0 2.0
16 EUGENIA SANCHEZ,    1 3.0 5.0 1.0
17 NURIA TAIBI,     0 4.5 8.5 0.0
18 VICTOR MARTIN,   0 3.0 6.5 0.0

SUB 8

1 MARTIN VAZQUEZ IGLESIAS, 4 4.5 8.0 10.0
2-4 TEO GALIÑANES, 3.5 5.0 10.0 8.5
GALDER AYERBE CASABELLA, 3.5 4.0 8.5 8.5
ROQUE TORRES, 3.5 3.0 7.0 8.0
5-9 ADRIAN ZAPATERO GALLICIA, 3 5.5 11.5 9.0
CARLOS BLANCO MARTINEZ, 3 4.0 10.0 8.0
ANDRES EDUARDO, 3 4.0 8.5 9.0
JACOBO LOPEZ, 3 4.0 7.5 7.0
NICOLAS RIVAS, 3 3.5 7.5 7.0
10-13 DIEGO VAZQUEZ REGEIRA, 2.5 6.0 11.0 6.0
DANIEL RIAL, 2.5 5.5 10.0 7.5
LEO MANERO, 2.5 4.0 7.5 5.5
SEGIO RIVAS BLANCO, 2.5 3.0 6.0 5.0
14-18 DANIEL MIÑIZ LOSADA, 2 5.0 9.5 7.0
JAVIER CARRO DEL ABRA, 2 4.5 8.5 5.0
IVAN GONZALEZ, 2 4.0 8.5 5.0
MARCO FERNANDZ VAZQUEZ, 2 3.0 6.5 5.0
MATEO GONZALEZ, 2 2.0 5.5 3.5
19-27 MARCOS BARBEITO, 1.5 5.0 9.0 5.0
ANTON MADERUELO, 1.5 4.5 9.5 5.0
CARLOS CASO, 1.5 4.0 8.5 4.0
IAGO ALLEGE, 1.5 4.0 8.0 4.0
MANUEL GRAÑA, 1.5 4.0 8.0 4.0
ANA CHICO LOPEZ-JAMADA, 1.5 3.5 8.0 3.5
ADRIAN ENRRIQUE MARTINEZ, 1.5 3.5 7.5 2.0
PELAYO FUEGO GARCIA, 1.5 3.5 6.5 3.5
RODRIGO VIGO BLANCO, 1.5 3.0 6.0 2.0
28-30 SANTIAGO VIDAL SUAREZ, 1 4.0 8.5 2.0
MATEO FUEGO GARCIA, 1 4.0 8.0 4.0
CAMILA CASO, 1 2.0 4.0 1.0
31-34 ANTON ALVAREZ CARREIRA, 0.5 4.0 8.0 1.5
ARTURO RIVAS, 0.5 3.5 8.0 1.0
VEGA CASAL RODRIGUEZ, 0.5 3.5 7.0 1.0
LUCIA SOUTO, 0.5 3.0 6.0 2.0

27/11/16

Resultados primeira xornada Torneos de Outono

Liga de Outono
1º CIDU
2º A. Bóveda Hidalgos
3º. Seleccion A. Boveda - Exalcoholicos

Campionato Mundial de Pasapezas
Novos campións:
Antonio Hidalgo & Francisco García Veiras

Aproveitouse o acto para facer entrega do torneo online.

21/11/16

Torneos de Outono

O vindeiro fin de semana se celebran os Torneos de Outono

SÁBADO 26
Cota de participación: 2 euros polos dous torneos.

LIGA DE OUTONO
Competición por equipos. 17,00 a 20,00.
Os equipos estarán compostos por tres persoas.

CAMPIONATO DE PASAPEZAS
O noso tradicional "Campionato do Mundo"
Competición por parellas. 20,00 a 21,00

DOMINGO 27
Cota de participación: 4 euros.

TORNEO DE OUTONO
Categorías: Absoluta, sub14, sub12, sub10 e sub8
Competición a 15 minutos. 17,30 a 20,00

Apúntate no 981 150 168 ou no noso correo electrónico cidu@xadrezuniversitario.org


20/11/16

Noa García-Muñoz gañou o Torneo do Sábado

Noa García-Muñoz gañou o Torneo deste sábado nas clases dos rapaces.

1. Noa García-Muñoz
2. Pablo Furelos
3. Vera García-Muñoz
4. Dani García

10/11/16

CLASES DE XADREZ

O Club de Iniciativas Deportivas Universitarias en colaboración con INCUDE e a Universidade da Coruña terá estas actividades formativas durante o curso 2016-2017

CLASES PARA ADULTOS

GRUPO NA UDC SENIOR
Iniciación para adultos.
Mércores de 18,10 a 19,10 no edificio da NORMAL, no Campus de Riazor.

GRUPO DA ESCOLA UNIVERSITARIA DE XADREZ
(Esta actividade a organiza directamente a UDC e non o CIDU)
Iniciación para universitarios e adultos.
Mércores de 19,30 a 21,30 no Pavillón de Deportes do Campus de Elviña.

GRUPO NO CUR
Iniciación para adultos.
Venres de 19,30 a 20,30 no edificio do CUR, no Campus de Riazor.

CLASES PARA RAPACES

GRUPO CLASES SUB10-1
Iniciación.
Venres de 16,30 a 17,30 no edificio do CUR, no Campus de Riazor.

GRUPO CLASES SUB10-2
Iniciación.
Venres de 17,30 a 18,30 no edificio do CUR, no Campus de Riazor.

GRUPO CLASES SUB14
Perfeccionamento.
Sábado de 12,00 a 13,00 no edificio do CUR, no Campus de Riazor.

05/11/16

Torneo do Arbol

Seguimos cos torneos amigables dos sábados.
A clasificación esta vez foi a seguinte:

1. Ernesto Pérez
2. Manuel García
3. Noa García-Muñoz
4. Daniel García
5. Vera García-Muñoz
6. Pablo Furelos

Animamos a todos a participar nestes torneos que durarán ata final do ano.

A participación é de balde para os asistentes ás clases.

03/11/16

Resultados dos Torneos do Maratón

Torneo Maratón

Absoluta
1. Rodrigo López,
2. Claudio Reboredo,    
3. Roque Bouza Santiso,
4. Santiago Domínguez,
5. Alberto Quintás,
6. Esteban Fidalgo,  
7. Paula Quintás,
8. Julián del Rio,    
9. Adrian Martínez,
10. Pablo Furelos,    
11. Belarmino Garcia,
12. Roberto Blandon,  
13. Silja Molist,    

Sub 12
1-2. Belarmino Garcia & Marta Quintás,
3. Nicolás Rivas,    
4. Javier Carrión,  
5. Jacobo López,    
6. Marcos Rial,  
7. Noa García-Muñoz,    
8. Vera García-Muñoz,  
9. Arturo Rivas,  

Torneo Samaín

1. Rodrigo López
2. Ernesto Pérez
3. Santiago Domínguez
4. Silja Molist
5. Nico Rivas
6. Roberto Blandón
7. José M. Andión

Tódolos Santos

1. Walter López
2. Daniel Pousada
3. Rodrigo López
4. Esteban Fidalgo
5. Ernesto Pérez
6. Sabela Iglesias
7. Roberto Blandón
8. Noe Pousada

29/10/16

Torneo Dama do Lago

O Torneo do sábado tivo como vencedor a Manuel García.

1. Manuel García
2. Ernesto Pérez
3. Vera García-Muñoz
4. Pablo Furelos
5. Noa García-Muñoz

27/10/16

Torneos dos Sábados último trimestre (outubro a nadal)

Imos seguir nos últimos meses do ano coas clases prácticas dos sábados.

Serán de 13,00 a 14,00 no Centro Universitario de Riazor e consistirán en pequenos torneos de partidas rápidas a cinco roldas. O desempate será un problema que se entregará ao inicio do torneo.

Son abertos a todos os que o desexen cunha cota de 1 euro (de balde para os socios). Os gañadores levarán un pequeno trofeo, como o da foto.

Os nomes dos torneos fan referencia a efemérides en datas cercanas ao Torneo.

Outubro

Sábado 29 (Torneo Dama do Lago)

Novembro

Sábado 5 (Torneo do Árbol)
Sábado 12 (Torneo San Martiño)
Sábado 19 (Torneo Día da Filosofía)
Sábado 26 (Torneo do Bosque Autóctono)

Decembro

Sábado 3 (Torneo Aniversario Terme)
Sábado 10 (Torneo Dereitos Humáns)
Sábado 17 (Torneo Día do Migrante)

Por coincidencia con outras actividades de CIDU e/ou INCUDE poderían ser suspendidos algúns destes torneos, o que sería debidamente anunciado.

24/10/16

A xogar na ponte!

Este fin de semana temos un auténtico maratón de xadrez.
Nos próximos anos este torneo se celebrará sempre a finais de abril ou principios de maio coincidindo co Aniversario do CIDU.

Teredes torneos o venres, sábado, luns e martes.

TORNEO PRINCIPAL. SÁBADO 29 ÁS 17,00
No Sporting Club Casino. 5 Roldas: 17,00 – 17,45 – 18,30 – 19,15 – 20,00 (partidas a 20 minutos)
Categorías: Absoluta, sub14, sub12, sub10 e sub8.
Trofeos para os tres primeiros de cada categoría e medallas para todos os sub14.
A cota de participación é de 4 euros.

TORNEOS COMPLEMENTARIOS

TORNEO ANIVERSARIO INCUDE
Venres 28 no Sporting Club Casino ás 20,00. 5 Roldas (partidas a 5 minutos)
Unha única categoría. Trofeo para o primeiro clasificado. A cota de participación é de 1 euro.

TORNEO DAMA DO LAGO
Sábado 29 no Centro Universitario de Riazor ás 12,00. 5 Roldas (partidas a 5 minutos)
Unha única categoría. Trofeo para o primeiro clasificado. A cota de participación é de 1 euro.

TORNEO SAMAIN
Luns 31 no Sporting Club Casino ás 20,30. 5 Roldas (partidas a 5 minutos)
Unha única categoría. Trofeo para o primeiro clasificado. A cota de participación é de 1 euro.

TORNEO TÓDOLOS SANTOS
Martes 1 no Sporting Club Casino ás 20,30. 5 Roldas (partidas a 5 minutos)
Unha única categoría. Trofeo para o primeiro clasificado. A cota de participación é de 1 euro.

TORNEO ONLINE DA UDC
O venres 28 finaliza o prazo para anotarse. O día 1 anunciaranse as roldas.
Unha única categoría. Trofeo para os tres primeiros clasificados. Non hai cota de participación.

E para celebrar a ponte haberá mais actividades lúdicas na ponte organizadas por INCUDE.

23/10/16

Foto do torneo de Sigrás

Curiosa foto cando menos da primeira mesa do Torneo co número 1 do ranking Rachis Navarro, xogador do Sigrás, con Arturo Rivas, da escola de iniciación do CIDU.


22/10/16

Torneo Nos

O Torneo Nos dos Rapaces da escola tivo por segunda semana consecutiva como vencedor a Dani

1. Dani García
2. Noa García-Muñoz
3. Vera García-Muñoz
4. Pablo Furelos

O nome do torneo fai referncia ao aniversario da fundación de Nos.

15/10/16

Torneo La Gallega

O Torneo deste sábado entre os alumnos da Escola recibía o nome de La Gallega. O vencedor foi Dani.

1. Dani García
2. Noa García-Muñoz
3. Pablo Furelos
4. Vera García-Muñoz

O nome do torneo era unha homenaxe nesta semana de conmemoración do descubrimento de América á nao que levou ao galego Colón ao Novo Mundo.

09/10/16

Torneo do Rosario

Os xogadores do CIDU, contando aos membros do equipo federado e aos rapaces da escola foron numerosos neste torneo.

Os que recibiron trofeos foron Santiago Domínguez, campión absoluto, Pablo Furelos (subcampión sub14), Noa García-Muñoz (subcampiona sub12), Vera García-Muñoz (terceira sub12) e Nico Rivas (terceiro sub8).

Outros moitos xogadores tiveron unha tarde
bastante entretida e para algúns dos mais novos a súa primeira experiencia nun torneo.

Noraboa a todos!

As clasificacións as podedes atopar en www.agax.org